Vodopády Bílé Opavy

Budete-li v blízkosti Karlovy Studánky, neváhejte a vydejte se na naučnou stezku, která vede podél řeky Bílá Opava. V první řadě Vás ohromí její hukot a samozřejmě také její nádhera.
Z Karlovy Studánky se vydáte po žluté trase, ta je chvíli souběžná s modrou. V místě, kde se trasy rozcházejí, Vás rozcestník upozorní, že žlutá trasa je náročná, ale věřte, že stojí za to. Pokud máte rádi terén s množstvím lávek, mostků a schůdků, budete nadšeni. Za pozornost stojí i informační tabule umístěné podél celé trasy.
Z různých internetových průvodců jsme zjistili, že na některých místech jsou místo schodů jen řetězy na přidržování, ale v době naší návštěvy (srpen 2008) tam žádné nebyly. Trasa se postupně upravuje po sesuvech půdy po povodních.
Samozřejmostí je kvalitní obuv, která se nepromáčí, když Vám noha sjede po kluzkém kamenu do vody a také proto, že terén je skalnatý.
Nad vodopády se znovu napojíte na modrou a pomažete dolů nudným chodníkem, kolem kterého je dost odpadků :-(. My jsme celou trasu zvládli za tři hodiny, ikdyž je to asi jenom 5 km, ale moc jsme se kochali a fotili. No, prostě se tam dá strávit podstatně méně času 🙂
Určitě bude lepší vyrazit brzo ráno, abyste nenatrefili na procesí svátečních turistů. My jsme do Karlovy Studánky přijeli ve čtyři odpoledne a paní na parkovišti nás varovala, prý už je pozdě. Cestou jsme potkali jenom jednoho človíčka, to byla to paráda a o půl osmé jsme byli zpátky u auta.