Trenčín – Beckov – Čachtice – Branč

Rádi šplháme na hrady a zříceniny a proto jsme se vydali na dvoudenní okružní cestu. Do auta jsme sbalili spacáky, protože jsme měli v plánu přespat právě v našem autě.

Vyrazili jsme odpoledne přes Brumov do Trenčína. Tam jsme po krytém schodišti vyfuněli k pokladně hradu a zjistili, že se hrad zavírá asi za hodinu, to je o půl šesté. Vzali jsme si tedy lístky na malý okruh za 90 Sk za osobu a stihli jsme sokolníky i vyšlapat na věž, ze které je vidět široké daleké okolí. Po půl šesté jsme hrad opouštěli a těšili se na další zážitek z Beckova. Dorazili jsme ale až po zavíračce, nezjistili jsme si předem, že hrad není volně přídtupný. Je otevřený od devíti do šesti denně kromě pondělí. A jelikož jsme tam byli v neděli, nemělo cenu v Beckově nocovat. Obhlídli jsme ho zvenku, udělali pár fotek a vyrazili směr Čachtice. Po příjezdu jsme studovali mapu na náměstí, kudy se na ten hrad dostaneme a vzhledem k tomu, že bylo asi půl deváté, kde zaparkujeme a přespíme. Zjistili jsme, že se dá jít na hrad z druhé strany, tedy z Višňové. Takže jsme to riskli a jeli tam. Cesta byla místy strašidelná, naštěstí jen 5 km dlouhá. Hned na kraji Višňové je hospoda a přímo nad ní se tyčí hrad. Zaparkovali jsme kousek od hospody a s chutí si dali pivo. Noc v autě nechám bez komentáře a raději půjdu na ten hrad. Ještě malá poznámka, ve Višňové není obchod a na snídani jsme jeli do vedlejší obce.

Nahoru je to fuška, ale trvá to asi jen půl hodiny. Zase jsme vyrazili docela brzo abychom byli nahoře první, v klidu jsme posnídali a kochali se krásnou scenérií hradu, který byl perfektně nasvícený sluncem.

Další naše zastávka byla zřícenina Branč, napůl cesty mezi Myjavou a Senicí. Tam už toho moc nezbylo. Každopádně jsme byli rádi, že už můžeme sednout do auta a jet domů. Vzali jsme to přes Velkou nad Veličkou, Veselí nad Mor. a Luhačovice zpátky na Vsetín.

P1050049.jpg P1050081.jpg P1050104.jpg P1050163.jpg